Tüketici Dostu Dergisi|Çarşamba, Şubat 20, 2019
Buradasınız Home » Alışveriş » Bebek & Çocuk » Philips AVENT Manuel ve Elektronik Göğüs Pompaları, annelere rahatlık sunacak
  • Bizi takip edin !

Philips AVENT Manuel ve Elektronik Göğüs Pompaları, annelere rahatlık sunacak 

AVENT_Nat_Pump_LS

Annelerin 1 numaralı tavsiyesi* Philips AVENT, sadece ürünleri ile değil, farklı önerilerle de annelerin yanında olmayı sürdürüyor. Emzirme de bu süreçte annelerin ve anne adaylarının en çok merak ettiği konuların başında geliyor.

Anne sütü

Bebeğinize anne sütünden daha sağlıklı verebileceğiniz başka bir gıda bulunmuyor. Philips AVENT Natural göğüs pompaları ve aksesuarları serisi, istediğiniz sürece ve mümkün olan en kolay şekilde bu konuda size yardımcı olmak için tasarlandı. Pompaların devrim yaratan tasarımı, dünya çapında anneler ve sağlık uzmanları tarafından ilgiyle kullanılmaya devam ediyor.

Nasıl emzirilir

Bazı anneler için hemen emzirmeye başlamak kolay olsa da işlerin yoluna girmesi için biraz pratiğe ve sabıra ihtiyacı olduğu da bir gerçek. Bu özel süreç için Philips AVENT, emzirmeyle ilgili temel bilgileri sizin için derledi.

Emzirmeye başlama

Vücudunuzun süt üretmek için bir ‘dürtüye’ ihtiyacı olduğunu biliyor musunuz? Bu dürtü, bebeğiniz emerken sağlanır, bu nedenle doğumdan sonra mümkün olduğunca kısa sürede bebeğinizi göğsünüze götürmelisiniz. Ebe, hemşire ya da doktorunuz, bebeğinizin ve sizin emzirme için en rahat pozisyonu almanıza yardımcı olur.

İlk başta göğüsleriniz sadece, kolostrum denen az miktarda koyu, sarımsı bir sıvı üretir. Besin ve antikor bakımından son derece zengin olan kolostrum, bebeğiniz için çok yararlıdır. Bebeğinizi ne kadar sık emzirirseniz, vücudunuzdaki süt üretimi o kadar çabuk başlar; bu süre genellikle ortalama 3 gündür.

Sütünüz gelmeye başladıktan sonra, emzirmeye hazır olduğunuzda göğsünüzde bir karıncalanma hissedebilirsiniz. Sütünüz bir miktar akabilir; bu, boşaltma refleksi olarak bilinir. Emzirme sırasında biraz karın ağrısı hissedebilirsiniz; bunun nedeni, rahminizin kasılmasıdır.

Bebekler göğüs başıyla değil, göğüsle beslenir. Uygun kavrama bebeğin emmesini kolaylaştırır, süt üretiminizi harekete geçirir ve göğüs uçlarının kurumasını engeller. Emzirme sırasında bebeğinizin dilinin ve ağzının aktif olarak çalıştığını hissetmeli ve kulaklarının hafifçe hareket ettiğini görmelisiniz. Bebeğinizin ağzına aldığı göğüs kısmı yeterli değilse, kenardan ağzını açmak için nazikçe serçe parmağınızı kullanın, emzirmeyi kesin ve göğsünüzü tekrar kavramasını sağlayın.

Gaz veya kolik

Bazı bebekler gaz veya kolik sıkıntısı çeker. Sizin bebeğiniz de bu sorunları yaşıyorsa, emzirdikten sonra omzunuza yaslayarak gazını çıkarın. Bebek her iki göğsü de emiyorsa, iki emzirme arasında da gazını çıkarabilirsiniz.

Adım adım emzirme kılavuzu

1. Kendinizi yerleştirme

Eğer yatıyorsanız, hemşire ya da sağlık uzmanı en iyi pozisyonu almanıza yardımcı olabilir. Yatmıyorsanız, bebeğinizi göğüs hizasında tutarak bir sandalyeye oturun. Yaklaşık 30 dakika emzireceğiniz için, ikinizin de mümkün olduğunca rahat olması önemlidir. Uygun şekilde yerleştirilmiş yastıklar ve ayaklarınızı altına koyabileceğiniz tabure ve benzeri bir araçla destek sağlanabilir.

2. Bebeğinizi yerleştirme

Bebeğinizi, yüzü size dönük ve yakın olacak şekilde tutun. Başı, kolunuzun ön kısmına yaslanmalıdır, dirseğinize değil. Diğer elinizle boynunu ve kafasını arkadan destekleyebilirsiniz. Göğsünüzü bebeğinize değil, bebeğinizi göğsünüze yaklaştırın.

3. Kavrama

Bebeğinizin ağzı esner gibi tam olarak açılana kadar, dudaklarını göğüs ucunuza sürün. Göğüs ucu çevresini, mümkün olduğunca büyük bir kısmını kavrayabileceği şekilde, bebeğinizin ağzını yavaşça göğsünüze yaklaştırın; göğüs ucu bebeğinizin ağzının içinde olmalıdır, ucunda değil. Göğsünüzle bebeğin burnu arasında küçük bir boşluk olmalıdır. Sabırlı olun. Düzgün kavrama için birkaç deneme yapmanız gerekebilir.

4. Emzirme sırasında

Bebeğiniz emmeye başladığında gevşeyin. Bebeğiniz, susuzluğunu gidermek için her zaman biraz ilk süt alır. Açlığını gideren ve kalori açısından zengin son süt, daha sonra gelir. Bu nedenle, emzirmenin aceleye getirilmemesi önemlidir. Bebeğinizin bir göğüsten istediği kadar emmesine izin verin ve ardından diğer göğsünüzü verin. Bebeğiniz doyduysa, bir sonraki emzirmede daha önce süt vermediğiniz göğsünüzle başlayın.

Philips AVENT Emzirme Aksesuarları ile Uzun ve Sağlıklı Bir Emzirme Dönemi

Emzirme uzmanları ile birlikte geliştirilen Philips AVENT’in yeni Natural Serisi’nde bulunan Manuel ve Elektronik Göğüs Pompaları, annelere rahatlık sunacak ve bebeklerin daha fazla anne sütüyle beslenmesine imkân sağlayacak şekilde geliştirildi. Annelere daha rahat sağma pozisyonu sağlayan Philips AVENT Comfort Pompalar, sütün biberona aktığından emin olmak için annelerin öne doğru eğilmeleri sorununu ortadan kaldırıyor. Manuel pompaların ele uyumlu yapısı sayesinde pompalama işlemi daha az yorucu olurken, elektrikli pompalarda bulunan üç farklı ayar sayesinde anneler kendileri için en uygun olan ayarı seçebiliyor. Philips AVENT’in patentli beş yapraklı masaj başlıkları, bu seride de devam ediyor. Masaj başlıklarının daha yumuşak ve rahat dokusu, süt akışını harekete geçirerek daha fazla süt elde edilmesini sağlıyor.

Emzirme döneminde kullanılan aksesuarlar, bebekler için en sağlıklı besin olan anne sütünün bebeğe en doğal şekilde aktarılmasına yardımcı olur. Philips AVENT’in VIA Saklama Kapları, Göğüs Ucu Kremi, Göğüs Ucu Çıkarıcısı, Göğüs Pedleri, Göğüs Kalkanı ve Göğüs Ucu Koruyucuları’ndan oluşan emzirme aksesuarları, annelerin bu dönemi en rahat şekilde geçirmelerini sağlayarak bebeklerine daha uzun süre anne sütü vermelerine yardımcı oluyor.

* Aralık 2011’de Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Polonya, İspanya, Rusya ve Çin’de bebek bakım ürünleri ve markalarının kullanıcısı olan 36.000’den fazla kadın üzerinde yapılan TNS online memnuniyet anketi sonuçları esas alınmıştır.

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display