Tüketici Dostu Dergisi|Cumartesi, Şubat 23, 2019
Buradasınız Home » Alışveriş » Elektrikli Ev Aletleri » Fakir – Slow Juicer katı meyve presi
  • Bizi takip edin !

Fakir – Slow Juicer katı meyve presi 

Conceptual image - fresh juice pours from fruits and vegetables in a glass. Photo on a white background.

Fakir Slow Juicer’da bulunan yeni SLOW JUICING, yani Yavaş Sıkma Sistemi devamlı olarak düşük hızla pres uygulayarak besin kaybını minimize eder ve oksidasyon oranını azaltır.

Canlı enzimler ısıya karşı güçsüzdürler ve kolayca yok olurlar. Fakat Fakir Slow Juicer ile hazırlanan meyve suyu ile taze meyve hücrelerindeki enzim sayısı arasında bir fark yoktur. Ayrıca meyve ve sebzeler bütün halde sıkılıp, preslenebildiğinden; meyve ve sebzelerin kabuk ve çekirdeklerindeki besinler de alınmış olur. Günlük alınması gereken meyve ve sebzeyi Fakir Slow Juicer ile elde edilmiş bir bardak meyve veya sebze suyundan elde edebilirsiniz.

Yavaş Sıkma Sistemi (Slow Juicing)

Besin kaybının en az olduğu meyve suyu elde etme biçimi bir sıkacak kullanarak elde sıkmaktır. Fakat bu yöntemle fazla miktarda meyve suyu elde etmek zordur. Ayrıca bu yöntemle sadece limon ve portakal suyu elde edilebilmektedir. Havuç, elma gibi sebze ve meyveler bu yöntem ile sıkılamamaktadır. Mikser kullanarak da meyve ve sebze suyu elde edilebilir fakat sürtünmeden kaynaklanan ısı ve yüksek hızdaki devir meyve ve sebzelerdeki besinlerin yok olmasına neden olur. Ayrıca meyve ve sebze suyu çırpma işlemi sırasında oksitlenerek besinlerin ölmesine ve meyve veya sebze suyunun tadının ve kokusunun değişmesine neden olur. Bu yöntemle çekirdekli meyvelerin, ince kabuklu meyve ve sebzelerin suları sıkılamaz.

Fakir Slow Juicer vücudumuzun vitamin, mineral, enzim ve biyoaktif maddlerin emişini yükseltmek için bazı lifleri ayırır. Fakir Slow Juicer sabit ve yavaş hızda pres yaptığı için meyve ve sebze suyunun tadı ve kokusu değişmez.

Yüksek cerrahi tıbbi yeteneklere ve teknoloji avantajına rağmen, günümüz toplumu obezite, hiper tansiyon ve diyabet gibi modern hastalıklardan zarar görmektedir. Vücudumuzu et ve hazır besinlerle dolduracağımıza daha çok, vitamin, mineral ve enzim zengini meyve ve sebzeler yemeliyiz.

Fakir Slow Juicer ile yapılan meyve veya sebze suyunun tadı ve kokusu; kullanılan pres sistemi ile oksidasyonu minimize ederek ve içeriğin aynı kalmasını sağlayarak, değişmez.

Fakir Slow Juicer ile sağlıklı ve uzun bir hayatın tadını çıkarın

Fakir Slow Juicer ile sıkılmış meyve veya sebze suları; vitamin, mineral ve enzim bakımından normal katı meyve preslerine göre çok üstündür. Kilo kontrolünü sağlar, parlak bir cilde sahip olmamıza ve vücudumuzun çeşitli hastalıklara karşı korunmasına yardımcı olur. Ayrıca sağlıksız beslenmeye engel olarak günlük besin alışımızı dengeler.

Tıptaki gelişmelerle birlikte uzayan ortalama insan ömrüne rağmen, bir çok insan kanser ve daha önceleri olmayan modern hastalıklardan muzdaripler. Uzun ve sağlıklı bir şekilde yaşamak çok önemlidir. Fakir Slow Juicer ile yapılan meyve ve sebze suları yararlı bütün besinleri sadece bir bardakta bulundurur.

 slow-juicer-2

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display