Tüketici Dostu Dergisi|Perşembe, Şubat 21, 2019
Buradasınız Home » Alışveriş » Giyim » Alman devi Deichmann’dan Türkiye’ye yatırım atağı…
  • Bizi takip edin !

Alman devi Deichmann’dan Türkiye’ye yatırım atağı… 

5th Avenue by Halle Berry, Spring/Summer 2013

Türkiye pazarına 2006 yılında giriş yapan ve 2012 yılı sonunda %33,5 büyüme ile 185 Milyon TL ciro kaydeden, Avrupa’nın en büyük ayakkabı perakende zinciri Deichmann, yıl sonuna kadar Türkiye’de 20 mağaza açmayı hedefliyor.

Düzenlediği basın buluşmasıyla, gelecek dönem hedef ve yatırımlarla ilgili bilgi paylaşan Deichmann Türkiye Genel Müdürü Atilla Özkul “Deichmann Türkiye operasyonunu değerlendirdiğimizde, Avrupa’nın yanı sıra ABD de dahil olmak üzere “like for like” yani aynı metrekaredeki ciro artışında 4 yıldır açık ara lider konumdayız. Bu Türkiye’nin güçlü pazar dinamiğinin bir göstergesi. 2011 yılında Türkiye genelinde 4 milyonun üzerinde ayakkabı ve aksesuar satışı yaptık, geçen sene bu rakam yaklaşık 5.5 milyona çıktı” dedi.

100.yılda Deichmann en çok yatırımı Türkiye’ye yapıyor…

Türkiye genelinde 35 ilde online shop ile beraber 81 mağazada müşteriyle buluşan ayakkabı devi Deichmann, Türkiye pazarındaki yatırımlarına devam ederek, global pazardaki 100. yılı kapsamında Türkiye’deki 100. mağazasını açacak.  Özkul, “ Deichmann, tamamen kendi öz sermayesiyle büyüyen bir perakende devi, Türkiye’ye yaptığımız hızlı yatırımlar ise Türkiye pazarına güvenimizin en büyük göstergesi. 2013 yılında 20 yeni mağaza açarak 20 Milyon TL’lik yatırım yapmayı öngörüyoruz, Almanya’dan sonra en büyük yatırımı Türkiye’ye yapıyoruz.’’ diye belirtti.

165 milyon çift rekor ayakkabı satışı… 4,5 milyar Euro global ciro

Atilla Özkul “Deichmann kaliteli ve moda ürünleri, ulaşılabilir fiyatlarla tüketicisiyle buluşturan bir marka. Kısacası “ulaşılabilir modayı” müşterilerimizle tanıştırıyoruz. Türkiye’nin en batısından en doğusuna her noktada koleksiyonumuzu sunmak istiyoruz. Türkiye kesinlikle markamızı benimsedi, ürünlerimizi beğenerek kullanıyor. Mağazalarımızda her bütçeye her yaşa ve her tarza hitap eden ürünleri sunuyoruz; hem pazar araştırmalarımız hem de cirolarımız bunun bir göstergesi.

Geçtiğimiz yıl globalde  %7,4 büyüme göstererek 4,5 milyar Euro’luk bir grup cirosuna ulaştık. 2011 yılında dünya genelinde 156 milyon çift ayakkabı satışı yaptık, 2012’de ise bu rakamı 165 milyon çift ayakkabı satışına ulaştırdık. ‘’

İnsan kaynağına ve kuruma yatırım…

Türkiye genelinde 40 bin m2 üzerinde mağaza alanında faaliyet gösteren Deichmann, personeline yaptığı yatırımları ve eğitimleri de sürdürüyor. Türkiye’de merkez ofis ve satış personeli olmak üzere 1.000’in üzerinde kişiye istihdam sağlayan marka, hızlı büyümesindeki hizmet kalitesini çalışanlarına verdiği eğitimle yakalıyor. Marka, ‘Deichmann Akademi’ adı altında çalışanlarına verdiği eğitimleri, 2012 yılında saat bazında %80 arttırdı. Deichmann, 2013 yılında büyüyen organizasyonel yapısı ve yeni açılacak mağazaları beraberinde 250 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor.

En iyi satış yapan ilk 3 mağazamızdan biri deichmann.com.tr

Günümüzün en önemli gereksinimlerinden birinin online satış olduğunu sözlerine ekleyen Atilla Özkul “Müşterilerimiz artık www.deichmann.com adresi üzerinden dilediği ürünü sipariş ediyor, Türkiye’nin her noktasında ücretsiz kargoyla beraber, 7/24 alışverişin rahatlığını yaşıyorlar. Bizim için online mağazamız en iyi satış yapan ilk 3 mağazamız arasında yer alıyor. Bu kanalla sadece satış yapmıyoruz, Deichmann ürünlerinin talep gördüğü ama bizim olmadığımız illeri de belirliyor ve yatırım stratejimizi şekillendiriyoruz” dedi.

Oscar’lı yıldız Halle Berry Koleksiyonu

Deichmann mağazalarında Oscar’lı yıldız Halle Berry Koleksiyonu’nun büyük ilgi gördüğünü belirten Atilla Özkul, Halle Berry ile 2013 yılında da çalışacaklarını belirtti.  Özkul “Fifth Avenue by Halle Berry Koleksiyonu, özellikle gençler tarafından büyük ilgi görüyor. Oscar’lı bir yıldız ile çalışıyor olmak markamıza imaj ve bilinirlik anlamında çok büyük katkılar sağladı. İlk kez bu sezon Halle Berry’li reklam kampanyamız TV spotu olarak da televizyonlarda görülecek, göreceği tepkiyi heyecanla bekliyoruz” dedi.

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display