Tüketici Dostu Dergisi|Pazartesi, Mart 25, 2019
Buradasınız Home » Alışveriş » Giyim » Freeway: “Moda, kalite, renk ve uygun fiyat”
  • Bizi takip edin !

Freeway: “Moda, kalite, renk ve uygun fiyat” 

freeway

Moda Alaettin Ayakkabı’nın kurucusu Alaettin TARLIĞ, 1964 yılında biye örerek başladığı ayakkabı sektörüne 16 yaşına geldiğinde yine tezgahtar olarak devam etmiş. 1970 yılında, İzmir Kemeraltı’nda bulunan Salepcioğlu Havuzlubey çarşısında ilk perakende mağazası olan Moda Ayakkabı’yı açmış. İleri görüşlü ve modern bir girişimci olan Alaettin TARLIĞ şık ve kaliteli bayan ayakkabısının uygun fiyat ile buluştuğu mağazacılık ve üretim sürecini bugün oğlu Murat Şeref TARLIĞ ile beraber yürütüyor.

Alaettin TARLIĞ:

“10 yıl içinde doğru lokasyonlarda açılmış karlı mağazalar ile perakende mağaza sayısını, 30’un üzerine çıkaracağız.  Perakende sektöründe, bayan ayakkabı üretim ve satışında; Türkiye’de ilk 10 içinde bulunma iddiasındayız.”

Müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışan Freeway bugün bayan ayakkabı çeşitlerinin yanı sıra erkek ayakkabı ürün gruplarını da mağazalarında tüketiciyle buluşturuyor.

Kayıtlı ekonomide sektör firmalarına örnek olabilmek amacında bulunan Freeway markası; 2000 m2 modern atölyeleri, 7 perakende satış mağazası, 1 outlet mağazası ve toptan satış mağazası ile 55 farklı ilde iç pazarda faaliyet gösteriyor. Freeway atölyelerinde bugün; Jimmy Key, Ender Mağazaları, Ayakkabı dünyası, Bambi, Kompedan gibi markalar için  bayan ayakkabı üretimi yapılıyor.

Murat Şeref TARLIĞ:

“Ayakkabı üretiminde makineleşmek kadar yetişmiş personelin önemi de unutulmamalıdır. Sektöre kaliteli bireyler yetiştirmeye devam edeceğiz. Ürün kalite – fiyat dengesinde kendi ürün grubumuzda ilk sıralarda yer almayı hedefledik.”

Bugün tarihi Kemeraltı çarşı mağazaları dışında 200m2 ile 300m2 arasında satış alanlı mağazalarda hizmet veren Moda Alaettin Ayakkabı’nın aylık 30000 adedin üzerinde bayan ayakkabı üretim kapasitesi bulunuyor. Ürün çeşitliliğinde seçici davranan Freeway kendi ürettiği ürünlerin yanı sıra 20 adet markaya ait 2000 farklı çeşit ürünü 15’in üstünde renk alternatifleri ile müşterisine sunuyor.

Tüketicinin gelir düzeyinin Türkiye nüfus ortalamasındaki dağılımının bilincinde olan Freeway, fiyat politikasını bu yönde belirlemiş. Bayan ayakkabısında 20-70 TL, erkek ayakkabısında 60-120 TL arasında fiyat ile ürünlerini müşterilerine sunan Freeway; bayan ayakkabıda 30 TL, erkek ayakkabıda 90 TL ortalama fiyat skalasını kullanıyor.

www.freeway.com.tr

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display