Tüketici Dostu Dergisi|Cumartesi, Şubat 23, 2019
Buradasınız Home » Alışveriş » Giyim » Nike FC247 Koleksiyonu zaman ve mekan tanımayan futbol maçları için tasarlandı
  • Bizi takip edin !

Nike FC247 Koleksiyonu zaman ve mekan tanımayan futbol maçları için tasarlandı 

Nike_Lunargato_II_Detail_Outsole_18076

Sporcuların görüşlerinden hareketle Nike, farklı zeminlerde oynanan futbola göre yeni, yüksek performanslı FC247 serisini piyasaya çıkarttı. Serideki her bir model farklı zeminlere ve oyun stillerine uygun yenilikler içeriyor.

Nike’ın üç yeni ayakkabısı Nike Bomba Finale II, Nike Elastico Finale II ve Nike Lunar Gato II, maçın yapıldığı zemine göre futbolcuların becerilerini daha da öne çıkaran yenilikçi tasarımlar içeriyor. Her bir ayakkabı, farklı saha zeminlerinde hız, kontrol, rahatlık ve kesinlik arasında denge sağlayan şekilde tasarıma sahip. Her üç modelin tarak kısmında yer alan esnek girinti, dar alanda ilk adımı atarken daha fazla atiklik için ayağın tarak bölümünün rahat hareket etmesini sağlıyor.

Wayne Rooney: “Çocukluğumda beşer kişilik takımlarla oynadığımız maçlar benim gelişimimde inanılmaz bir rol oynadı. Top kontrolümü, hızımı, farkındalığımı ve görüşümü çok geliştirdi. Antrenmanlar sırasında bazen bu şekilde çalışmaya devam ediyoruz.”

Andres Iniesta: “Daha çok serbest zamanım olsaydı, salon futbolu takımındaki arkadaşlarımla daha çok çalışmak isterdim. Salon futbolu dar alanlardaki top kontrolümü geliştirmeme yardımcı oluyor.”

Neymar: “Brezilyalılar için sokak, futbol oynamayı öğrendiğin ve oynadığın yerdir. Hareketlerimizde, topa ilk dokunuşumuzda, topu kontrol etme ve hızlı sürme yeteneğimizde bunu görebiliyorsunuz.”

Nike Football, Futbol Ayakkabılarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil McCartney: “Dünyadaki en yaygın spor futbol. Hemen hemen her zaman, her yerde oynanabiliyor. Günümüz dünyasında da elinizin altında böyle bir imkan olması şart. Dünyanın nüfusu arttıkça, on birlik takımlarla maç yapacak sahaları bulmak giderek zorlaşıyor. Oynayacak saha bulmak daha kolay olduğu için az kişiyle yapılan futbol maçlarında oynayanların sayısında inanılmaz bir artış meydana geldiğini görüyoruz. Futbol oynayan sporcularla görüştüğümüzde, İngiltere’de sadece geleneksel beşer kişilikli maçların yaygın olarak oynanmadığını halı saha, salon veya sokak futbolunun da oynandığını görüyoruz. Nike olarak bu farklı zeminlere göre oyunculara doğru ürünleri sunmak bizim elimizde.”

Bomba Finale II

Çarpıcı turuncu ve siyah renklerinde gelen Bomba Finale II, bir önceki modele göre %27 daha az malzeme içeriyor. Bu sayede daha yumuşak ve esnek bir krampon ortaya çıkarken, önceki modelden de %10 daha hafif. Konik çiviler, küçük sahalarda oynanan maçlarda hızlı dönüşlere yardımcı olurken dikdörtgen çiviler zeminde mükemmel tutuş ve denge sağlıyor.

Bomba Finale II ve Elastico Finale II modellerinde yeni ‘NIKESKIN’ teknolojisi kullanıldı. Yüksek performans sağlayan file kumaş üzerine geçirilen poliüretan katman sayesinde ayakkabılar önceki modellerine göre daha ince ve hafif. Her iki modelin dikişsiz yapısı ayağı daha iyi sararken, ayakkabının dikişsiz yüzü ve file kısmının geometrisi topu daha yakın kontrol etmeye yardımcı oluyor. Bununla birlikte, Nike Bomba Finale II modeli kuru ve yağmurlu havalarda aynı şekilde top kontrolü sağlayan Nike’ın ACC (Bütün Koşullarda Kontrol) teknolojisini içeriyor.

Elastico Finale II

Dinamik yeşil tasarımıyla öne çıkan Elastico Finale II, daha önceki modele göre %39 daha az malzeme içerirken %22 daha hafif. Sert zeminlere göre tasarlanan daha esnek dış tabanında, azami tutuşa ve ayak altında daha iyi top kontrolüne yardımcı olan balıksırtı ve nokta deseni kullanıldı. Elastico Finale II modeli nefes alabilen perfore üst ve topuk kısmının yanı sıra daha fazla rahatlık sağlayan yeni bağcık şeridi tasarımına sahip.

Lunar Gato II

Göz alıcı mavi ve sarı renklerindeki Lunar Gato II bütün zeminlerde hızlı ve dinamik oyuna göre tasarlandı. Bir önceki modelinden %33 daha az malzeme içerirken aynı zamanda %16 daha hafif. Ayakkabının üst kısmında kullanılan yumuşak deri ayağın topu daha iyi hissetmesini sağlıyor. Bu yumuşak deri sayesinde ayağı topa alıştırma ihtiyacı ortadan kalkarken çorap astarı ayağın krampona anatomik olarak oturmasını sağlıyor. File paneller ayağın orta kısmını sabitleyerek yanlardan azami destek sağlarken Lunar Gato II’ye hafiflik ve rahatlık arasında mükemmel bir denge kazandırıyor.

Nike’ın yeni Lunar Gato II, Bomba Finale II ve Elastico Finale II modelleri 18 Nisan itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak.

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display