Tüketici Dostu Dergisi|Pazartesi, Mart 25, 2019
Buradasınız Home » Alışveriş » Giyim » RVS Eyewear gözlükleri Türkiye’de
  • Bizi takip edin !

RVS Eyewear gözlükleri Türkiye’de 

1476887717_Vidal_Erkohen

Sıra dışı, cesur ve şaşırtıcı tasarımlarıyla gözlük dünyasında farkını ortaya koyan RVS Eyewear gözlük markası, yepyeni bir işbirliğine imza atıyor. Suluboya sanatçısı San Sigüenza ile güçlerini birleştiren RVS Eyewear’in kurucusu Vidal Erkohen, çok ses getirecek orijinal ve provokatif bir koleksiyon ile karşımızda; RVS X San Sigüenza

Unisex modeller dikkat çekiyor

Alışılmışın dışında TIA ve MAPA modelleri ile siyah, beyaz ve şeffaf tasarımlar ortaya koyan iki güç; Japonya’da üretilen ve asetattan yapılan sınırlı sayıdaki gözlüklerle dikkat çekiyor. RVS Eyewear’in yaratıcı uzmanlığı ve San Sigüenza’nın karakteristik renkleri ve enerjisi ile harmanlanan tasarımlar her ne kadar unisex olsa da, Tia, Jackie O gibi 60’lı ve 70’li yılların stil ikonlarına gönderme yapıyor. Diğer yandan Mapa’nın köşeli yapısı gözlüğe erkeğe özgü bir hava katıyor. Tia 399 dolardan alıcıyla buluşurken Mapa ise 425 dolardan satışa çıkarılacak.

Ortak nokta; gözlük ve sanat sevgisi…

Vidal Erkohen ve San Sigüenza’nın gözlüklere ve sanata duydukları ortak tutkuyu, birlikte yepyeni bir koleksiyonu da doğuruyor. Sigüenza, Madonna’nın 2015 RebelHeart World Tour performansında kullandığı suluboya şeklindeki hologram yansımasını yaratıyor. En başından sonuna, her parçanın tasarımının mükemmelleştirilmesiyle bu iş birliği süreci bir yılı buluyor. Bu süreç ve orijinal sulu boya çalışmasının özel tasarım asetat çerçevelere dönüştürülmesi, Erkohen ve Sigüenza’nın ürünün son halini giyilebilir sanat olarak nitelendirmelerine sebep oluyor ve bu nedenle çerçevelerin üretimini sınırlı sayıda kılmaya karar veriyorlar.

Erkohen “Gözlük tasarımı ve sanata duyulan derin ve ortak tutku bu iş birliğini ortaya çıkardı. San ile beraber yeteneklerimizi birleştirmek gerçek bir keyifti ve ikimiz de çıkan sonuçlar ile gerçekten çok mutluyuz. Sanatla başladı ve sanatla bitti” diyerek süreci açıklıyor.

Bugüne kadar tüm üretimleri İtalyan zanaatkârlar tarafından yapılan gözlükler, Japonya’da el yapımı olarak üretilmiştir.

Daha detaylı bilgi için www.rvseyewear.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Satış yerleri; Beymen, Fashion@eye (Karakoy), Etiler Optik ve Atölye 55’

1476887714_399_dolar_rvs___san_siguenza

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display