Tüketici Dostu Dergisi|Çarşamba, Ekim 17, 2018
Buradasınız Home » Alışveriş » Kozmetik » Ünlü Makyaj Uzmanı Nur Toktay’ dan Etkileyici Gelin Makyajının İncelikleri
  • Bizi takip edin !

Ünlü Makyaj Uzmanı Nur Toktay’ dan Etkileyici Gelin Makyajının İncelikleri 

1337006257_Nur_Toktay

Hayatın belki de en anlamlı dakikalarının geçirildiği, hafızalardan silinmeyecek mutluluklara imza atılan özel anlardır düğünler. Gelin adayları günler, belki de aylar öncesinden hazırlıklara başlarlar. Bütün gözlerin gelinin üzerinde olduğu bu özel günde, büyüleyici görünmek için Max Factor’un Makyaj Uzmanı Nur Toktay’ın tavsiyelerine kulak verin…

 

Düğün sezonu yaklaşıyor. Gelin adayları için hayatlarının belki de bu en önemli gününde kusursuz görünmek çok önemli. Hayatınız boyunca saklayacağınız düğün fotoğraflarında büyüleyici görünmeniz ve zamansız bir güzellik yaratmanız için kendiniz için uygun  düğün makyajını uygulamalısınız.

Max Factor’un Ünli Makyaj Uzmanı Nur Toktay, gelin adayları için etkileyici bir gelin makyajının inceliklerini açıklıyor:

“ Gelin makyajının en önemli özelliği kusursuza yakın doğal bir görünüm yakalamaktır. Bunun için ilk olarak cildinizi temizlemeli, ölü derilerden arındırmalı ve ardından nemlendirmelisiniz.. Böylece düğün gününde makyajınız daha canlı ve ışıltılı görünecektir.

Gelin makyajına önce pürüzsüz bir ten elde etmekle başlayalım. Ten renginize yakın tonlarda seçeceğiniz Max Factor Ageless Elixir 2’si1 arada serum ve fondöteni tüm yüzünüze uygulayın. İçindeki SPF15  serumu sayesinde yüzdeki ince çizgileri ve renk bozukluklarını anında kapatırken cildinizi yenileyerek uzun vadede de korumaya yardımcı olur. Çok beyaz tenli gelin adayları arzu ederlerse, fondötenin üzerine tampon darbeleriyle çok hafif Max Factor Bronzing Powder da sürebilir. Işıltılı bir gelin makyajında allık olmazsa olmazlardandır. Çünkü, romantik pembenin gücü en fazla gelin makyajında hissedilmelidir. Bunun için allığınızı da Max Factor Flawless Perfection Natural Glow ya da Mulberry olarak seçmenizi öneririm.

Gelelim gözlere… Gelin makyajında vurgunun mutlaka gözlerde olması gerekir. Abartısız, doğal bir görünüm için hafif dokulu açık renkler tercih edilebilir. Yoğun pigmentli veya koyu renkte farlarla doğal bir görünüm yaratmak güçtür Saten dokulu, uçuk pembe, fil dişi, inci beyazı gibi pastel tonlarda seçeceğiniz farı göz kapağınızın tümüne uygulayın. Max factor Earth Spirit Eye Shadow Wicked White ya da Mono Eye Silver Dust uygun olacaktır.. Ardından kirpik diplerine ince bir şerit halinde Max Factor Liquid Effect göz kalemi uygulayın ve daha doğal görünmesi için far fırçasıyla biraz dağıtın. Göz makyajınızı, bol miktarda uyguladığınız Max Factor False Lash Effect Fusion Mascara ile  tamamlayabilirsiniz. Kaşlarında boşluklar olanlar ya da çok ince kaşlara sahip olanlar, kaş rengine uygun Max Factor Eye Brow Pencil ile kaşlarda daha belirgin ve düzgün bir görünüm yakalayabilirler.

Pürüzsüz dudaklar için Max Factor Color Elixir dudak kalemiyle dudak çevresini belirginleştirip rujunuzun daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Ardından Max Factor Color Elixir  Pink Brandy veya English Rose renkli rujunuzla dudaklarınızı beslerken aynı zamanda da canlı renkleriyle muhteşem görünmesini sağlayabilirsiniz.. Son olarak da daha dolgun dudaklar için dudağınızın ortasına uygulayacağınız Max Factor Gloss Cube serisinden Peach Rose veya Antique Rose ile  ışıltılı bir görünüm tercih etmelerini öneririm.”

AGELESS ELIXIR FONDÖTEN                        61,66 TL

BRONZING POWDER                                         52,87 TL

FLAWLESS PERF. ALLIK                                   53,51 TL

MONO EYE SHADOW                                         39,02 TL

EARTH SPRITS EYE SHADOW                         38,99 TL

LIQUID EFFECT GÖZ KALEMİ                         34,33 TL

FALSE LASH EFFECT MASCARA                     45,50 TL

EYE BROW PENCIL                                             38,06 TL

ELIXIR DUDAK KALEMİ                                    38,06 TL

COLOUR ELIXIR RUJ                                         38,06 TL

MF GLOSS CUBE                                                  34,05 TL

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display