Tüketici Dostu Dergisi|Pazar, Ekim 21, 2018
Buradasınız Home » Alışveriş » Yiyecek & İçecek » Tetra Pak’tan Yüzyılın Ambalajı: Tetra Recart
  • Bizi takip edin !

Tetra Pak’tan Yüzyılın Ambalajı: Tetra Recart 

1334127314_Tetra_Recart

Gıda işleme ve ambalaj çözümlerinde dünya lideri olan Tetra Pak, gıda dünyasının hızla değişen beklenti ve taleplerine uygun çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Değişen dünya koşulları ile birlikte hem perakendecilerin, hem üreticilerin hem de tüketicilerin çevreci ürünlere yöneldiği 21. yüzyılda, Tetra Pak, Tetra Recart ile yenilikçi bir çözüm sunuyor. Tetra Recart, dikdörtgen şekli itibari ile taşımada ve rafta yer avantajı sağlayan hafif, kullanımı kolay ve dolumu yapılmış ürünün ambalaj içinde sterilizasyonunu mümkün kılan ilk karton ambalaj olma özeliğine sahip.

Tetra Pak’ın geliştirdiği Tetra Recart ile salça, sebze, domates, hazır yemekler, çorbalar ve sosların ambalajlanmasında kullanılacak. Tetra Pak tarafından yüzyılın ambalajı olarak adlandırılan Tetra Recart; daha önceden sadece teneke veya cam kavanozda sunulan tüm konserve gıda ürünlerinin saklanması için iyi bir alternatif olacak.

Orman Koruma Konseyi (FSC) sertifikalı yani yenilenebilir kaynaklardan üretilen Tetra Recart’ın karbon ayak izi ise teneke konserve ya da cam kavanoz gibi ambalajlama sistemlerinden çok daha düşük olacak. Aynı zamanda geri dönüştürülebilir özelliği ile Tetra Recart çevreye artı değer katmaya devam ediyor.

Ambalaj dünyasının gözdesi…

Dünyada 40’dan fazla ülkede lider markalar tarafından tercih edilen Tetra Recart ile konserve gıdalar 24 aya kadar tazeliğini koruyor. Geniş ön yüzeyi ile raflarda mükemmel görsel etki yaratan bu ambalaj perakende raflarında yüzde 40’a varan tasarruf sağlıyor. Dikdörtgen formu ve hafifliği sayesinde istifleme, taşıma ve ürün nakliyelerinde de verimlilik sağlıyor. Hem üreticilere hem de perakendeciye maliyet avantajı getiren Tetra Recart aynı zamanda kolay açılabilir perforasyonu ile tüketiciye de kullanışlı, doğal ve taze ürünler sunuyor. 200ml’den 500ml’e kadar farklı boyları bulunan Tetra Recart, tüm bu özellikleri ile sektörün önemli bir referans noktasını oluşturuyor.

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display