Tüketici Dostu Dergisi|Perşembe, Ekim 18, 2018
Buradasınız Home » Alışveriş » Yiyecek & İçecek » Evcil hayvanlar için besleyici ve lezzetli mamalar üreten Tropikal Pet, 2012 yazına hızlı giriyor
  • Bizi takip edin !

Evcil hayvanlar için besleyici ve lezzetli mamalar üreten Tropikal Pet, 2012 yazına hızlı giriyor 

1338967853_TropikalPet_CEO_IzzetSaban__4_

2011 yılından bu yana yaptığı fabrika ve üretim yatırımlarıyla “Yeniliğin Serüveni”ni başlatan Tropikal Pet, 2012 yılında içeriği tamamen yenilenen Champion ve Goody markalarıyla artık daha çok noktada yer alıyor. Türkiye genelinde Petshop ve Veteriner Hekim Kliniklerinin dışında ulusal zincir marketler, yerel zincir marketler, yapı marketler ve online sanal marketler gibi 3 bin 500’den fazla noktada satılan Tropikal Pet ürünleri, evcil hayvanlarınızın tam ve dengeli olarak dört dörtlük beslenmesine, onların sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesine yardımcı oluyor.

Tropikal Pet’in uzun Ar –Ge çalışmaları neticesinde yenilediği lezzet ve içerik bakımından en üst noktaya taşınan Champion markası evcil hayvan mama sektörünün çehresini değiştirecek kadar iddialı. 72 çeşit hammadde içeren Tropikal Pet’in evcil hayvan bakımında uzman premium markası olan Champion kedi ve köpek mamalarının yanı sıra muhabbet kuşu, papağan, hamster, süs balığı, kaplumbağa, tavşan gibi diğer evcil hayvanların ihtiyaçlarına da sesleniyor.

Yenilenen Champion markalı ürünlerin Temmuz ayı ortasında piyasada olacağını anlatan Tropikal Pet CEO’su İzzet Saban, “Champion markası özenle hazırlanan içeriğiyle evcil hayvanlara sağlıklı ve mutlu bir yaşam sağlıyor. 72 çeşit hammaddeyi içeren Champion, kendine özgü tat ve kokusuyla kediler ve köpeklerin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri karşılıyor. Yavru kedi- köpeklerin gelişiminde kritik rol oynayan folik asit katkılı çeşitleriyle özellikle 2 ila 12 ay arasındaki yavru ve anne adayı evcil hayvanlarınızın da sağlığını destekleyen yeni Champion, yüksek kalitesi ile emsalleri arasından sıyrılıyor. Champion markamızla Türkiye’de sevgili dostunu beslemek için sadece ithal mama alternatifi olduğunu düşünen ve bu ürünleri almak için iki ila üç katı bedeller ödeyen hayvan sahiplerine artık içeriği tam, fiyatı uygun bir alternatifleri olduğunu anlatmak istiyoruz. Champion ürünlerinin içerikleri premium mama seviyesindedir. Kilitli ve özel korumalı ambalajı ile ürünleri daha uzun süre taze korur ve en önemlisi Türkiye’de hatta İstanbul’da üretildiği için kedi ve köpek sahiplerinin yoğunlukla bulunduğu Marmara bölgesine neredeyse üretildikten birgün sonra ulaşır. Bu da ona “satılan en taze premium mama” olma özelliğini kazandırıyor” dedi. .

Her yaş ve ihtiyaca ayrı mama

Özenle seçilmiş, sağlıklı, kaliteli ve sindirilebilirliği yüksek hammaddelerin çeşitliliği, kendine özgü tat ve kokusuyla iştahla tüketilecek Champion mamalar, sevimli dostlarımızın yaş ve boyutuna özel beslenme seçenekleri de sunuyor. Yaşı ilerlemiş, fazla kilolu ve kısırlaştırılmış kedi-köpekler için daha az kalorili “Light Mamalar” hazırlayan Champion, light ürünlerinde dahi lezzeti en üst noktaya taşıyor.

Her yaş aralığına özel mamalar hazırlayan Champion, bu prensipten hareketle yavru kedi – köpekler, hamile ve emziren dişiler için de özel folik asit katkılı mama formüllerini piyasaya sürdü.

Yavrular ve anne olmaya hazırlanan ve emziren evcil hayvanlar için özel olarak üretilen Champion mamalar, formülünde yer alan folik asit katkısı ile yavruların anne karnındaki oluşumlarının tam ve eksiksiz olmasını sağlıyor. Yüksek enerji harcayan ve çalışan köpekleri de (çoban köpekleri, polis köpekleri, arama kurtarma köpekleri vb.) unutmayan marka, yüksek protein oranlı ve yağ içerikli ürünleri ile sevimli dostlarımızın tam ve dengeli beslenmesi için çalışıyor.

Küçük ve orta ırk köpekler için özel üretilen tavuklu ürünü ile Champion hem içerik hem tane yapısı ile öne çıkıyor. Yetişkin kediler için de lezzetli ve besleyici tüm lezzetleri bir arada sunan Champion,  Dana Etli, Tavuk Etli ve Somon & Pirinçli mamalarıyla sevimli dostlarınızın kalbini fethediyor…

Özel tane yapısıyla tam ona göre

Kaliteli ve yüksek oranda hayvansal gıda zenginliği nedeniyle maksimum düzeyde protein sindirilebilirliği sağlayan Champion mamalar sevimli dostunuzun beslenmesinde gereken temel besin maddelerini bir araya getiriyor.

Güçlü bir bağışıklık sistemi için içeriğindeki A, D, E ve B7 (Biotin) vitaminleri, çoklu doymamış yağ asitleri, linoleik asit (LA), demir (Fe), maya kaynaklı beta-glukan ile evcil hayvanlarınızı potansiyel sağlık sorunlarından koruyan yeni Champion mamaları, tam ve dengeli besin öğeleri içerikleriyle eksiksiz bir beslenme sağlıyor.

Yapay gıda boyası içermeyen mamalar, özel tane yapısı sayesinde yaş ve ırklara göre farklılık gösteren hayvanların ağız ve diş yapılarına uygun boyutlarda üretilmiştir. Tüm Champion mamalar paketlendikten en geç 24 saat sonra raflardaki yerini alıyor.

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display