Tüketici Dostu Dergisi|Perşembe, Şubat 21, 2019
Buradasınız Home » Sağlık » Baharda kendinizi sürekli yorgun hissediyorsanız Orijinal Yoga Sistemi’ni deneyin
  • Bizi takip edin !

Baharda kendinizi sürekli yorgun hissediyorsanız Orijinal Yoga Sistemi’ni deneyin 

Yoga kamp

Özellikle bahar aylarında her sabah saatin alarmını beş dakika ileri alıyorsanız, eklem ağrılarınız oluşuyorsa, kendinizi bitkin, umutsuz hissediyorsanız ve baş ağrılarınız oluyorsa vücudunuzun gerçek bir detoksa ihtiyacı var demektir!

Mevsim değişiklikleri olduğunda tabiatta olduğu gibi bedenimizde de bir takım değişiklikler olur ve yeni mevsime hazırlık dönemi başlar. Bu dönemde yapacağımız iyi bir beden temizliği yani detoks enerji seviyemizi artıracağı gibi bağışıklığımızı güçlendirir, sindirim sistemimizi düzenler, karaciğerimizin kendisini yenilemesine yardımcı olur, cildimizi güzelleştirir ve kilo vererek daha iyi bir görünüm kazanmamızı sağlar.

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan herkesin stres, hava kirliliği v.b nedenlerden ruhsal ve fiziksel detoksa daha çok ihtiyacı var.

Yoga Academy’nin her ay doğada düzenlediği, ormanın kalbinde uygulanan Yoga teknikleri ile Yoga Festivalleri fiziksel ve ruhsal arınma için mükemmel bir fırsat.

Detoks denilince birçok kişinin aklına sadece sıvı besinler alınarak yapılan zorlayıcı bir diyet programı gelir. Sıvı beslenmeyi temel alan detoks programlarının ana amacı vücudun sindirim için harcadığı enerjiyi daha yapıcı kullanmayı amaçlar.

Yoga Academy merkezlerinde uygulanan Orijinal Yoga Sistemi bedenimizin sindirim için harcadığı enerjiyi  sıvı besinler tüketerek değil nefes, biyoenerji, asana (duruş)  teknikleri ile vücuttan toksin atımı, doku yapımı- onarımı ve hücrelerin yenilenmesi için kullanmayı sağlar. Ayrıca Orijinal Yoga Sistemi kilo almanızı engeller, enerjiniz yükselir, bağışıklık sistemi güçlenir,  azalan güneş ışığı ile ortaya çıkan depresyonun önüne geçilir.

Bilimsel araştırmalar Orijinal Yoga Sistemi’nde uygulanan nefes teknikleri ve duruşların insan metabolizmasını canlandırıp yenilediğini,  tüm kasları ve iç organları çalıştırarak kan dolaşımını arttırdığını,  iç organlara masaj yaparak toksinlerin kolayca atılmasını sağladığını ortaya koyuyor.

Bu da kişilerin bağışıklık sistemlerinin güçlenmesi ve soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklardan korunması anlamına geliyor.

CALA NETİ (BURUN YIKAMA TEKNİĞİ)

Bahar aylarında artan alerji, sinüzit, nezle, grip gibi hastalıklar Orijinal Yoga Sistemi’nde kullanılan cala-neti (burun yıkama tekniği) ile önlenebilir.

Burnunuzu her gün ılık, tuzlu su ile yıkamak suretiyle burun sinir kavşağı, boğaz ve sinüsleri temizleyerek bu alanda biriken mikropların nezle ve grip gibi hastalıklara sebep olmasını engelleyebilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi için:
YOGA ACADEMY HALKLA İLİŞKİLER
Gülçin Akhan
İhsan Aksoy Sok. Fulya 2 Apt. D: 1 Çamlık – Etiler
Tel: 0 212 236 41 76 // Mobile: 0 530 225 07 29
E-mail: gulcinakhan@yogaakademi.com
www.yogaakademi.com
DSC_8084

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display