Tüketici Dostu Dergisi|Çarşamba, Şubat 20, 2019
Buradasınız Home » Sağlık » Doğal dişleri aratmayan görünüm Implant ile mümkün
  • Bizi takip edin !

Doğal dişleri aratmayan görünüm Implant ile mümkün 

5

Tekli veya çoklu diş kayıplarına sağlıklı çözümler sunan Implant, kemik içine yerleştirilen vida yardımıyla yapay diş takılması şeklinde uygulanıyor. Doğal dişleri aratmayan görünümüyle fark yaratan Implant, çiğneme ve konuşma esnasındaki rahat kullanımıyla da diş eksikliğinden muzdarip hastaların yardımına koşuyor. Implantın üstüne yerleştirilen yapay dişin doğal sağlıklı dişlerden farksız olduğunu ifade eden Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Implant nedir, nasıl uygulanır?

Kemik içine yapay diş için açılan yuvaya vida takılmasıyla yapılan Implant işleminde ilk olarak dişlerin bu uygulamaya uygun olup olmadığına bakılıyor. Radyolojik incelemelerden de destek alınan bu kısımdan hemen sonra anestezi uygulanarak, yapay diş Implant üzerine yerleştiriliyor. Implant’ın uzun yıllar konforlu bir kullanıma imkan verdiğini ve Implant’ın doğal dişlerden farkının anlaşılmasının neredeyse imkansız olduğunu ifade eden Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, görüşlerini aktarmayı sürdürüyor: “Uzun yıllar diş hekimliğinde güvenilir bir uygulama olan Implant, genel diş temizliği ve rutin diş muayeneleri ihmal edilmediği takdirde ömür boyu kullanılabilmektedir. Implant yaptırırken işinde uzman hekimler tercih edilmeli, sigara ve alkol gibi dişlere ve Implant’lara zarar verebilecek alışkanlıklardan uzak durmak gerekmektedir.”

Doğal dişleri aratmayan Implant’lar, avantajlarıyla dikkat çekiyor

Implant ile elde edilen dişler, hem sağlıklı konuşma ve yemek yeme gibi aktiviteler konusunda hem de estetik açıdan doğal görünümüyle dikkat çekiyor. Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, Implant uygulamasının avantajlarıyla ilgili görüşlerini paylaşmaya şu sözlerle devam ediyor: “Implant uygulamasında kemik içerisine yerleştirilen vida sayesinde yapay dişler, doğal dişler gibi sağlam şekilde ağızda tutunur. Bu sayede yemek yeme için gerekli olan çiğneme işlevi doğal dişler gibi rahatça yapılabilmekte, kişiler günlük hayatlarını aksatmadan yaşayabilmektedir.”

Çağdaş Kışlaoğlu

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display