Tüketici Dostu Dergisi|Cuma, Nisan 19, 2019
Buradasınız Home » Sağlık » Kozmetik konturlama ile dişlerin gerçek güzelliği ortaya çıkıyor
  • Bizi takip edin !

Kozmetik konturlama ile dişlerin gerçek güzelliği ortaya çıkıyor 

1

Estetik kaygılar yaz aylarında özellikle de kadınlar için, kış aylarına oranla daha öncelikli hale geliyor. Formda görünmek için yapılan egzersizler, cilt ve diş bakımına gösterilen özen bu anlamda öne çıkan detaylardan bazıları. Dişlerin doğal yapısını koruyarak estetik açıdan tatmin edici bir gülüşe sahip olmanın en etkili yollarından biri kozmetik konturlama olarak dikkat çekiyor. Doğal diş yapısını koruyarak yapılan estetik müdahalelerden biri olan kozmetik konturlama; Bonding ve diş beyazlatma gibi uygulamaları içeriyor. Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Kozmetik konturlamada Bonding uygulamasıyla dişler istenilen şekli alıyor

Kozmetik konturlama; dişlerindeki yapısal bozukluktan rahatsız olan bireyler için uygun olması ve anesteziye gerek duymadan uygulanabilmesi gibi nedenlerle oldukça avantajlı bir uygulama olarak diğer yöntemlerden ayrılıyor. Kozmetik konturlama uygulamaları arasında yer alan Bonding yönteminde, malzemeler dişin dış yüzeyine uygulanıyor, bu sayede kırılmış veya hasar almış dişlerin onarımı sağlanıyor. Bu yöntemle ayrıca dişler arasındaki boşluklar kapatılıyor ve diş boyları ağzın genel yapısına uygun olarak istenilen boya getirilebiliyor.

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle ifade ediyor: “Kozmetik konturlamanın bir parçası olan Bonding yönteminde, dişlerdeki şekil bozuklukları giderilerek, estetik açıdan başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bonding’in tek seansta, anesteziye gerek duymadan yapılabiliyor olması, dişlerine form kazandırmak isteyen kişilerin ihtiyaçlarına hızla ve etkili cevap verebiliyor. Bonding yönteminden verim alabilmek ve kullanım süresini uzatabilmek için; kişinin çok sert nesneleri (buz, kabuklu yemişler, şeker gibi) ısırmaktan kaçınması ve tırnak yeme gibi alışkanlıklardan uzak durması gerekmektedir.”

Bleaching (diş beyazlatma) yöntemiyle dişlere ışıltı veriliyor

Kendinden emin bir gülüşün vazgeçilmezlerinden olan beyaz dişlere Bleaching, yani diş beyazlatma işlemiyle sahip olmak mümkün. Diş beyazlatmada lazer sayesinde etkili ve başarılı sonuçlar elde edilerek, kişilerin dişlerdeki renk değişimlerine bağlı olarak gelişen estetik kaygıları gideriliyor. Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle paylaşıyor: “Kozmetik konturlama uygulaması dahilinde olan Bonding işleminden sonra yapılacak olan beyazlatma işlemiyle, dişlerde estetik açıdan tatmin edici bir görünüme kavuşmak mümkün olmaktadır. Diş beyazlatma işleminde dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesi için özel bir jel tatbik edilmektedir. Bu maddelere, yaklaşık 45 dakika boyunca lazer ışığı tutularak beyazlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Beyazlatma oranı, kişinin diş renginin ve yapısının durumuna bağlı olarak diş hekimi tarafından belirlenmektedir. Dişler beyazlatılarak kişilerin estetik açıdan tatmin olması sağlanmakta, bu sayede kişiler mutluluklarını gülüşlerine yansıtabilmektedirler.”

Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

Kışlaoğlu Estetik Merkezi

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display