Tüketici Dostu Dergisi|Cuma, Mayıs 24, 2019
Buradasınız Home » Tüketiciden » MELEK AĞIRDAŞ
  • Bizi takip edin !

MELEK AĞIRDAŞ 

DSC_0155

Evde bir ürün bozulsa; hangi markayı nereden ve ne şekilde alacağımı artık biliyorum. En önemlisi de, ürünlerin garanti belgelerini düzenli bir şekilde muhafaza etmek. Garanti belgesi saklanmaz ise, para verilmek durumunda kalınıyor. Reklam Tüketici için çok önemli, reklamı olan ürün hafızada yer ediyor. Çalışan bayanlar için ürünün pratikliği, kullanım kolaylığı ve hızı çok önemli, çünkü çalışan bayanın kaliteli temizlik yapabilmesi için, kısıtlı zamanı var.
İhlas’ın CleanMaxx markalı ürünü olan Temizlik robotumdan çok memnunum. Hiçbir şekilde, hiçbir yerde zerre toz bırakmıyor. Akabinde silinmesine gerek kalmayacak kadar iyi temizliyor. Özellikle çalışanlar için çok önemli bir tercih, çünkü yarım saatte, hızlı ve detaylı şekilde tüm ev süpürülüyor.

Fakir markalı şarjlı süpürgemden çok memnunum.

Ütü olarak Philips kullanıyorum. İnanılmaz güzel bir ürün. Çok hafif, ağır değil ve en kırışık çamaşırı bile en kısa sürede açabiliyorsun. Bastırmana ve uğraşmana gerek kalmıyor. Saniyede kırışıklıkları açıyor. Bu sayede zaman kazanıyorsun ve saatlerce ütü yapmana gerek kalmıyor. O kadar buhara rağmen, suyunu çok tasarruflu kullanıyor.

Züccaciye ürünlerinde; Tefal, Karaca ve Eternity kullanıyorum. Kullandığım tüm züccaciye markalarından memnunum. Hiçbir sıkıntım yok. Fakat diğerlerine kıyasla Eternity bence çok pahalı, herkes alamayabilir, fakat ben onları aldığım zaman mağaza kampanya yapmıştı, o sayede alabildim. Normalde çelik kaşık kullandığın zaman çizme yapıyor, fakat Eternity ürünlerinde böyle bir sorun yok.

Düdüklüm ise, Tefal’in Clipso’su. İnanılmaz derecede memnunum. Sebzeleri, vitaminlerini kaybetmeden pişirebiliyorsun.  Buharda bile her türlü yemek pişirebiliyorsun. Önünde saati var, yemeği unutsan bile ötüyor. Normalde 1 saatte pişirebileceğin et yemeğini, 25 dakika içerisinde pişirebiliyorsun. Ağzını açmaz isen, yemeği çok uzun süre sıcak tutuyor.

Buzdolabım eskiden Vestel idi, yeni buzdolabımın markası da Vestel. Eskisinden çok memnun değildim. Yaklaşık 7-8 senelik bir buzdolabı idi. Üst kısmı karlanma yaptığı için hiç kullanamıyordum, alt soğutmalarında hiçbir problem yaşamamıştım. Şu andaki buzdolabım çok iyi… No frost aldım. Vestel’in akıllı ekran dedikleri ürünü, ekran ile kendin ayarlama yapabiliyorsun.  Yenisini alalı 3 ay oldu, Vestel’in kendi bayisinden aldık.

Çamaşır makinem Arçelik. Arçelik’in üretmiş olduğu son sistem çamaşır makinesi. Gayet memnunum, çünkü daha makineyi kurmadan, deterjanını ve yumuşatıcısını koyuyorsun, O gerektiği zaman kendisi alıyor. Yumuşatıcı vs koymak için, makineyi beklemiyorsun. A+ olduğu için elektriği ve suyu daha az, tasarruflu kullanıyor. Mesela 14 dakika gibi çok kısa programları da var. Örneğin; yeni kıyafet alınıp 30 derecede yıkandığı zaman; hemen yıkanıp ütülenip kaldırılabiliyor. Ya da; yaz aylarında bir şeyler giyip terlediğin zaman, yarım saatte dünyanın çamaşırını yıkayabiliyorsun.

Bulaşık makinem Arçelik, fakat 2,5 sene evvel aldığım seriden memnun değilim, çünkü yeni fark ettim, bulaşıkları o kadar kurutmuyor. 58 dakikalık programda yıkadığım zaman dahi, bardaklarda su lekesi kalıyor. Bir kere bozuldu, su akıtıyordu. Servis için geldiler ve hemen yaptılar. Fakat bulaşık makinemin sessiz çalışmasından dolayı çok memnunum.

Fırınım Arçelik ve çok memnunum. Börek vs. yaptığım zaman çok güzel pişiriyor.

Mikrodalgam Kenwood marka. Fiyatı çok makul olduğu için tercih ettik ve görünümü de çok güzeldi. Fakat almadan evvel, Kenwood’un iyi bir marka olduğunu zaten duymuştum. Deep Freeze’den eti çıkardığın zaman, 5 dakika içerisinde hemen eti çözüyor. Deep Freeze’deki kıymanın çözülme derdi ortadan kalkıyor. Ya da, Deep Freeze’e börek koyduğun zaman, misafir geldiğinde 2 dakikada böreği hazırlamana yardımcı oluyor.

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display