Tüketici Dostu Dergisi|Cuma, Nisan 19, 2019
Buradasınız Home » Tüketiciden » REYHAN GÜR
  • Bizi takip edin !

REYHAN GÜR 

DSC_0603

REYHAN GÜR: “Çalışan Annelerin Bilinçli Tüketici olmaları şart. “

Çalışan anneler için zaman çok önemli. İş, ev  ve çocuk söz konusu olduğu için zamanı çok verimli kullanmak gerekiyor. Ev içerisinde kullanılan ürünlerin çok pratik olması ve ürünlerin çok kısa süre içerisinde istenilen verimi sağlaması gerekiyor.

Tefal Clipso düdüklü tenceremde, genelde oğlum Kerem’e sebze haşlıyorum ya da sebze yemeği pişiriyorum. Bu ürün, vitaminlerin kaybolmaması açısından, benim için çok önemli. Buharla ve çok kısa süre içerisinde pişirebiliyorum. Bu sayede vitaminler kaybolmuyor. Haşlayacağınız ürüne gore, 5- 10- 15-dakika olan pişirme süreleri mevcut. Çocuk ile uğraştığın için farklı şeyler ile meşgul olabiliyorsun. O yüzden, ürünün üzerinde, dakikanın belirtildiği zaman sayacının olması çok önemli. Ayarlanan dakikaya göre, sayaç çalmaya başladığı zaman, hemen hatırlayıp düdüklünün yanına gidiyorsun. Ürünün temizliği çok pratik ve kolay. Suyun altında 2 dakika içerisinde temizlenebiliyor.

Sinbo’nun katı meyve sıkacağı ile meyveyi çok kısa süre içerisinde sıkarak, meyve suyunu taze şekilde çocuğuna içirebiliyorsun. Temizliği çok kolay olan bir ürün, 1-2 dakika içerisinde hemen temizlenebiliyor. Parçalara ayrılabiliyor. Çocuğuna meyve suyunu hemen içirebilmen kadar, ürünün hemen temizlenebilmesi de önemli. Pratik olmak için, ürünü kullandıktan sonra hazır hale getirmek gerekiyor. Saatlerce ayrıntılı şekilde temizlemen gereken ürünler değil de; hemen suyun altında temizlenebilen ürünler çok daha pratik ve rahat oluyor. Sinbo’nun katı meyve sıkacağı  bu açıdan çok güzel bir ürün. Pratik şekilde temizlenebiliyor ve meyvenin suyunu da hemen ve tamamen alabiliyorsun. Meyve sularında 20 dakika geçtikten sonra vitamin kaybı oluyor. Fakat Sinbo’nun katı meyve sıkacağı ile meyve ziyan olmuyor. O andaki hiçbir vitamin kaybolmuyor ve hemen içirebiliyorsun. Sinbo’nun katı meyve sıkacağı bu açıdan çok faydalı ve önerebileceğim bir ürün.

Kullandığım Arzum markalı blender ürünü de çocuğumun beslenmesi açısından çok önemli. Oğlum bazı yemekleri katı olarak yiyemediği için, ürün imdada yetişiyor. Blenderin çok iyi derecede parçalama yapması çok önemli. Uzun süredir kullanıyorum ve çok memnunum. Pişirdiğim yemekten belli bir miktarı, pişirdikten hemen sonra ayırıyorum ve blender yardımı ile çocuğuma yeni pişmiş olan yemeği yedirebiliyorum.

Park Yatak olarak Chicco ürününü kullanıyorum ve çok memnunum.

Park Yatak ürününü özellikle tercih ettim çünkü çocuğunuz küçük olduğu için, annelik güdüsünden dolayı, çocuğunuzun hep gözünüzün önünde olmasını istersiniz. Park Yatak tekerlekli olduğu için, evin içerisinde istenilen her yere götürülebiliyor. Örneğin; seyahate çıkıldığında Park Yatak çok çabuk şekilde toparlanıyor ve çok az yer kaplıyor. Arabaya çok rahatlıkla sığıyor. Oğlum dağınık yatan bir çocuk, o yüzden her yerde yatıramıyorum. Çünkü düşme ihtimali çok yüksek oluyor. Fakat Park Yatak’ta çok güvenilir şekilde yatırabiliyorum. Çocuğumun 5. ayına kadar, onu hep Park Yatak’ın üst katında yatırdım. 6. ayı geçtiğinde ise, yatağın üst kısmını çıkararak, en alt katında yatırdım. Kalktığında düşme tehlikesi yaşamıyor. Yatağın başında müzik kutusu da var. Ayarladığın zaman, bebek uyandığında ya da ağlamaya başladığında müzik çalmaya başlıyor. Park Yatak’ın silinebilir özelliği olduğu için, temizliği kolay şekilde yapılıyor. Yatağın başında bebeğin bezini, kremini, yağını koyabileceğimiz ve bebeğin altını değiştirmek için kullanabileceğimiz aparatı da var. Aldığımızdan bu yana renginde herhangi bir solma olmadı, demir aksamında bir problem yaşamadık.

Kerem’in odasındaki halı antibakteriyel. Mikrop tutmuyor ve temizlenmesi çok kolay. Evimdeki diğer halılarım da antibakteriyel. Bebekler yere düşen herşeyi ağızlarına sokabiliyorlar. Ellerini de her yere sürebiliyorlar. Bu anlamda halının rahatlıkla silinmesi, süpürülmesi ve yıkanabilmesi çok önemli.

Elektrik süpürgesi olarak, İhlas markasının temizlik robotunu kullanıyorum. Süpürdüğüm zaman tozu dışarıya vermiyor, suya hapsediyor. Koltukları da süpürdüğün zaman süngerin içindeki toza kadar çekiyor. Çocuk ile bütün gün oynadığında, toz havaya kalkabiliyor. Mümkün mertebe toz olmamasını sağlamaya çalışıyorum. Kullandığımda, bazen yeri silmeme bile gerek kalmıyor çünkü tüm tozu çekiyor. Içerisine güzel kokular döktüğün zaman, ev mis gibi kokuyor.

Temizlik robotu, kötü kokuları da yok ediyor. Örneğin; yemek pişirdiğiniz zaman, süpürgeyi mutfağa götürdüğünüzde, içine dökülen koku sayesinde, 5-10 dakika içerisinde yemek kokusunu çekiyor. Aparatları sayesinde, evin içerisindeki her yer ayrıntılı şekilde temizleniyor.

Oyuncaklar açısından çok fazla bir marka tercihim yok. Çok fazla oyuncak almadım. Aslında, dışarıdan alınan oyuncaklarla oynanması taraftarı da değilim. Fakat alındığı zaman, çocuğumun dikkatini çekmesi açısından, genelde müzikli oyuncaklar olmasını tercih ediyorum. Çocuğumun sağlığını etkilemeyen, kaliteli plastikten oluşan oyuncaklar tercih ediyorum. Çocuğum Kerem şu anda, Fisher Price ve Playskool markalı oyuncaklar ile oynuyor. Oyuncaklardan çok memnunum çünkü oyuncağın kolayca kırılmaması ve dayanıklığı çok önemli.

Prima markalı bebek bezi kullanıyorum çünkü çok çabuk çekiyor,  bebeğin altı ıslak kalmıyor. Bu nedenle bebek daha huzurlu oluyor. Altı ıslak olan bir çocuk oyun oynayamaz, dolaşamaz, aktivitelerden zevk alamaz. Altı kuru olduğu için de, uyurken rahat ediyor. Islaklığı hissetmediği sürece bebek uzun uyur, daha rahat oyununa adapte olur ve üşütme ihtimali de olmaz. Prima markalı bebek bezi, bacak ve özel bölge kısmını iyi kavrıyor ve bezde herhangi bir kayma yaşanmıyor.

Çalışan anne olduğunuzda, emziremediğiniz zamanlar için, belli bir miktar sütü evde hazır bulundurmanız gerekiyor. Katı yiyeceklere geçmeden evvel, çocuğun anne sütünü içmesi çok önemli. Avend markalı Süt Pompasını kullanarak, belli bir miktar sütü çocuğum için evde bırakabiliyorum. Çok kullanışlı ve güçlü bir ürün. Çok kısa bir süre içerisinde, göğüsteki tüm sütü boşaltabiliyorsunuz. Süt pompası kullanırken çalışan anneler açısından zaman çok önemli oluyor çünkü süt pompasını kullanmak  için bazen sadece 10-20 dakika zamanınız oluyor. Avend markalı Süt Pompasının temizliği de çok kolay… Ürünün kafasındaki elektrik aksamını çıkardığınız zaman, suyun altında çok rahat temizleyebiliyorsunuz, sıcak suya koyup kaynatabiliyorsunuz…

Pilsan markalı koruma çitini özellikle annelere öneririm. Birçok amaç için kullanılabiliyor. Örneğin; bahçeli bir eviniz olduğu zaman, çiti yuvarlak bir halka şeklinde içiçe geçirebiliyorsunuz. Çocuğunuzun etrafını kapatmış oluyorsunuz ve çocuğunuz güvenli bir şekilde içerisinde oynayabiliyor. Yürümeye başlayan çocuklar, çite tutunarak daha çabuk yürümeye başlıyorlar. Çiti edinme amacım, televizyonumuzun önüne koymak içindi. Herhangi bir problem ya da üzücü bir olay yaşamak istemedik. Çünkü televizyon çevresinde elektrik aksamlı birçok cihaz var. Fakat Kerem, çiti oyuncak olarak da kullanabiliyor. Çiti kullanarak yürüdü, çitin aralarına oyuncaklar yerleştiriyor ve rengarenk olması da çok dikkatini çekti.

Arçelik marka çamaşır makinesi kullanıyorum. Çamaşır makinesinde kısa programlı yıkama olması çok önemli. Çocuğunun herhangi bir giysisini çok acil durumlarda yıkayarak, ya da dışarıdan aldığın bir ürünü kısa programda yıkayarak, temiz şekilde çocuğunu giydirebiliyorsun. Kısa yıkama olduğu için, çamaşırda yıpranma olmuyor ya da çamaşırın dokusunda zedelenme yaşanmıyor. Çamaşır yıkarken de, Hacı Şakir’in lavantalı sabun tozunu kullanıyorum.

Çocuğumun kıyafetlerinin organik pamuklu olması benim için çok önemli. Terlemesi, hijyeni ve sağlığı açısından pamuklu ürünler daha sağlıklı oluyor. Çocuğumun kıyafetlerini genelde Venis ve Panço’dan alıyorum. İki markanın da kıyafetleri çok güzel. Penyeleri çok rahat, kumaşları yumuşak ve pantolonlarının içerisinde çocuğum çok rahat hareket edebiliyor. Renklerde solma olmuyor, defalarca yıkanabiliyor. Çocuğun elinde sürekli birşeyler olduğu için üzerini çok rahat kirletebiliyor. Bu sebep ile çok fazla çamaşır yıkadığım için de, çocuğumun kıyafetlerinin kaliteli olması ve çok defa yıkanmaya karşın solmaması çok önemli.

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display