Tüketici Dostu Dergisi|Cuma, Mayıs 24, 2019
Buradasınız Home » Tüketiciden » Rowenta saç maşam 15 dakikada ancak gerekli ısıya ulaşıyor
  • Bizi takip edin !

Rowenta saç maşam 15 dakikada ancak gerekli ısıya ulaşıyor 

61
Gönderen: Gökçe
 
  • Türk toplumu genel anlamda bilinçli değil, olmaya başlıyor.
  • Bilinçli olmaya çalışan bir tüketiciyim, bir ürün alacaksam önceden netten bir araştırma yapıyorum, yorumları okuyorum.
  • Ürün satın alırken özelliklerine, ihtiyacımı karşılamasına, tabiki fiyatına ve “kampanyası var mı?” ona bakıyorum!

 

Firmalar bazen ürünlerini ve ürünün özelliklerini abartıyorlar. Mesela en son aldığım saç maşası. Rowenta marka idi. Satış temsilcisi “Açın 5 dakika bekleyin ısınır ve harika bukleler yapar” dedi. Fakat Rowenta saç maşam 15 dakikada ancak gerekli ısıya  ulaşıyor.

Mesela   Delonghi 2300 watt easyfill ütü. Alırken “süper iyi ütü” dediler, özellikleri açısından rakiplerine göre daha uygun fiyatlıydı fakat kullanımı çok rahatsız. Tutacak yeri soyuluyor, ağır ve 1 saatten sonra ütü yaparsınız. Tutma yeri elinize neredeyse yara yapıyor. Onun yerine eski Arçelik ütümüzü verip, 52 TL üstüne ekleyip, Arçelik’ten  Digital k 4245 t modeli yeni ütü aldık. Çok memnunuz.. digital oluşu süper,  iyi buhar veriyor, tutma sapında herhangi bir sıkıntı yok. Tamir parası gibi 50TL ödeyip, eski ütümüzü verip yenisini aldık.

Arçelik gibi güçlü bir firma olması ürünü alırken güven duymamızı sağlıyor. O zaman şöyle de düşünebiliriz; hem satış sonrası destek ve servis özellikleri önemli, hem de biraz daha fazla para verip güvenilir markayı almak çok önemli.

Tüketici Dostu dergisi ve tuketicidostu.net, T.C. Yasalarına uygun olarak yayımlanmaktadır. Tüketici Dostu dergisinde ve tuketicidostu.net internet sitesinde yayımlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır.İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz. Yayımlanan her türlü görüşün, yazının, röportajın ayrı ayrı ses kaydı veya yazılı belgesi veya şahidi mevcuttur. Yayımlanan her türlü görüşün, yazının, röportajın sorumluluğu ilgili kişiye aittir. SHORTCUT AJANS – NİLÜFER TUBA AKMAN FİRMASI sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display