Tüketici Dostu Dergisi|Perşembe, Şubat 21, 2019
Buradasınız Home » Yaşam » Les Contes D’Hoffmann Zorlu PSM Studio ekranında
  • Bizi takip edin !

Les Contes D’Hoffmann Zorlu PSM Studio ekranında 

1482829020_Hoffman

Zorlu PSM’nin Royal Opera House gösterimleri kaldığı yerden devam ediyor… Jacques Offenbach’ın fantastik operası ‘Hoffmann’ın Masalları’ (Les Contes D’Hoffmann) 29 Aralık Perşembe günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Studio ekranında operaseverlerle buluşacak. Son yılların gözde tenoru Vittorio Grigolo’nun başrolünde olduğu temsilin rejisi ise, 2003 yılında hayatını kaybeden ünlü film yönetmeni John Schlesinger’e ait.

Prusyalı yazar Ernst Theodor Amadeus Hoffmann’ın ‘Kum Adam’,'Rat Krespel’ ve ‘Kaybolan Görüntü’ adlı üç kısa öyküsünden uyarlanan, ana karakter olarak da bizzat yazarın kendisini, Hoffmann’ı kullanan opera, ilk defa 10 Şubat 1881′de Paris’te Opéra-Comique’de büyük bir başarıyla sergilendi. “Hoffmann’ın Masalları”nın Royal Opera House’da, içinde bulunduğumuz sezon sahnelenen yapımında Hoffmann rolü, son yılların gözde tenoru Vittorio Grigolo tarafından üstlenilirken Thomas Hampson, Sonya Yoncheva, Christine Rice ve Sofia Fomina’dan oluşan başarılı oyuncu kadrosu da diğer rolleri paylaşıyor.

‘Geceyarısı Kovboyu’ndan tanıdığımız John Schlesinger rejisiyle…

William Dudley’nin set tasarımı ve Maria Björnson’un kostümleri, eserin eşsiz bir yaratıcılıkla kurgulandığı dünyayı somutlaştırırken ‘Midnight Cowboy’ ve ‘Sunday Bloody Sunday’ gibi filmlerle tanınan ünlü sinemacı, deneyimli yönetmen John Schlesinger’ın rejisi de bütün bu ögeleri ustalıkla bir araya getiriyor.

Fransız Opereti geleneğinin yaratıcısı kabul edilen Jacques Offenbach’ın dünyaca ünlü tek operası ‘Hoffmann’ın Masalları’nın bu prodüksiyonu Londra’daki Kraliyet Operası’nda (Royal Opera House) ilk kez 1980′de sahnelendi. Gördüğü büyük ilgi nedeniyle de o günden bu yana gösterimi tam 8 kez tekrarlanmış olan ‘Hoffmann’ın Masalları’, bu sefer de 29 Aralık tarihinde Prof. Yekta Kara sunumu ve ardından gerçekleştirilecek yayınla Zorlu PSM seyircisiyle buluşacak.

Etkinlik biletlerine, www.zorlupsm.com ve www.biletix.com siteleri ile Zorlu PSM gişelerinden ulaşılabiliyor.

Yer: Zorlu PSM, Studio

Saat: 19.00

Bilet fiyatı: Tam: 30 TL, Öğrenci: 15 TL

Benzer Haberler:

Yorumlar

Yorum


Hit Counter provided by Acrylic Display